top of page

Şeker Kutusunda Imp Kellesi

Ardahan Bilican

Sistem:

Gurps 4e

Setting:

Far Far Away - Shrekverse

Oyuncu Sayısı: 

4

Süre:

5 Saat

Şeker Kutusunda Imp Kellesi

Düşük Tecrübeli (Daha önce bir veya birkaç kere TTRPG oynamış; oynatılacak sistemde tecrübesiz
Orta Tecrübeli (Daha önce birçok kez TTRPG oynamış; oynatılacak sistemde tecrübesiz)
Sistemde Tecrübeli (Daha önce birçok kez TTRPG oynamış; oynatılacak sisteme temel olarak hakim)
Usta (TTRPG oyunlarında tecrübeli; oynatılacak sisteme oldukça hakim)

Tecrübe Gereksinimi:

Tanıtım Yazısı:

Çağlar boyunca, masallar tekrar tekrar anlatıldı ve her seferinde anlatıcının hayal gücünün tozlarıyla şekillendi, bozuldu ve değişti. Kimi zaman sonsuza kadar mutluluğa, kimi zaman da sonsuza kadar hezimete varan bu masallar, kulaktan kulağa yaşamaya devam etti. Bu hikaye bildiğimiz masallardan birinin mutsuz sonunun ötesini keşfetmeyi amaçlıyor. Masal, onu dinleyenlerin sesleriyle tekrar yazılıyor.

Eski dev hayatına bir kez olsun dönebilmek adına Rumpelstiltskin'le lanetli bir anlaşma yapan Shrek, hiç doğmamış olduğu bir zaman dilimine hapsolur. Zamanı tükenmeden önce gerçek aşkın öpücüğünü almak ve bu lanetli anlaşmayı bozmak için diğer devlerler birlikte Rumpelstiltskin'in kalesine yapılan saldırıya katılır. Ancak bu saldırıda Fiona öldürülür ve devler çok büyük kayıplar verir. Son anda kaçan Rumpel'in aldığı hasarlar sebebiyle Shrek'in üzerindeki büyü hasar görür ve bu zaman diliminde sıkışıp kalır.

Hayatta kalan diğer devlerle birlikte geri dönüp, Fiona'nın intikamını almaya ve zulme uğrayan tüm canlılar adına Rumpelstinstki'yi öldürmeye yemin eder. Bu yeminle başlayan olaylar zinciri, karanlığa bürünmüş olan bu masal dünyasını, daha da karanlığa itip kana ve vahşete boğar. İyiyle kötünün arasındaki çizgi iyice silinir.

Birkaç sene içinde devler direnişlerini ve silahlarını geliştirmiş, sayılarını oldukça arttırmışır. Esir aldıkları cadılardan zorla öğrendikleri büyüsel bilgileri de onlara karşı kullanmaya başlamış, Rumpelstiltskin'in zulmü altında ezilen insan, hayvan, büyülü, ölümlü bulabildikleri tüm canlıları bayrakları altında toplayıp, direnişi Far Far Away'in tüm sınırlarına kadar genişletmişlerdir.Rumpel da geride kalmayıp tüm kuvvetlerini güçlendirmiş ve elindekilerini kaybetme korkusuyla halkının tepesinde daha sömürgen bir diktatöre dönüşmüştür. Lord Farquad'ın da Rumpel tarafında savaşa katılmasıyla iki tarafın çatışması tüm diyarı kaplayan bir savaşa dönüşür. Hem devlerin hem de Rumpel'ın ajanları her yerde kol gezmekte, yol kenarlarına karşılıklı olarak cadı ve dev kafaları kazıklara geçirilmektedir ve tüm diyarda kan gövdeyi götürmektedir.

Umudun göçtüğü bu masal diyarını kurtarmanın ve sonsuza kadar mutluluğu sağlamanın tek bir yolu vardır: Rumpelstiltskin'in kellesi. Devler ve onların saflarındaki tüm canlılar dünyalarının dengesini kökünden bozmuş bu laneti ortadan kaldırmak için son bir büyük saldırıda bir araya gelir ve Rumpel'ın kalesine doğru yürümeye başlar.Hassas İçerik:

Fiziksel Gore, Kölellik, Transmutation, Torture,

bottom of page