top of page
dfpnsgn-c964cf79-d011-49ca-a44a-a0dae23ddd73.png
 • ODTÜ öğrencisi ya da mezunu olmayanlar etkinliğe gelebilir mi? (Dışarıdan nasıl katılım sağlayabilirim?)
  Dışarıdan gelen bütün katılımcıların isimlerinin önceden okul yönetimine bildirilmesi gerekmektedir. Bunun için yakında paylaşacağımız Ziyaretçi Kayıt Formunu doldurmayı unutmayın.
 • ODTÜ’ye METUCON süresince özel aracımla giriş yapabilir miyim?
  Evet, bunun için yakında paylaşacağımız Ziyaretçi Kayıt Formunu, araç plakanızı da belirterek doldurmanız gerekmekte.
 • Etkinliklere nasıl kayıt olurum?
  RPG ve LARP etkinliklerimize internet sitemizdeki “Oyuncu Kaydı” sekmesinde satış noktalarından temin ettiğiniz biletlerdeki kodu kullanarak kaydolabilirsiniz. Ayrıca önkayıt gerektirebilecek diğer bütün etkinliklerimiz hem sitemiz hem de Instagram hesabımız üzerinden duyurulacak. Kutu oyunları ve Nerd Quiz gibi etkinliklerimize katılmak için etkinlik alanına gelmeniz yeterlidir.
 • Etkinlik kimlere yönelik?
  Etkinlik alanımız 7'den 70'e herkese açıktır! Alandaki etkinlikleri görüp istediğinize katılabilirsiniz. RPG ve LARP oyunlarımızın detaylı içeriklerini de oyuncu kayıt döneminde sitemizde inceleyebilirsiniz.
 • Etkinlik alanını gezmek için bilet almalı mıyım? Metucon'a katılmak Ücretli mi?
  Masaüstü Rol Yapma Oyunları (FRP) ve LARP kayıtlarımız dışında etkinlik alanını gezmek veya etkinliklere katılmak için bilet almanız gerekmiyor. Fakat Ziyaretçi Kayıt Formunu doldurmayı unutmayın. Gönlünüzce gezin ve eğlenin!
 • METUCON After Party’e nasıl katılabilirim?
  METUCON After Party biletlerimizi etkinlik alanındaki topluluk satış standımızdan temin edebilirsiniz.
 • Etkinlik alanında park yeri var mı?
  Evet var, etkinlik alanının önündeki yemekhane otoparkını, merkez mühendislik binası otoparkını ve Kültür Kongre Merkezinin otoparkını kullanabilirsiniz. Yakında paylaşacağımız Ziyaretçi Kayıt Formunu, araç plakanızı da belirterek doldurmayı unutmayın.
 • Etkinliğin tam konumu neresi?
  Etkinliğimiz 27-28 Nisanda ODTÜ Kafeteryasında (ODTÜ Yemekhanesi) gerçekleşecek. Tam Konumuna buradan ulaşabilirsiniz: https://maps.app.goo.gl/4SMjZy3hfVxxLLVa8
 • Masaüstü Rol Yapma Oyunu (TTRPG/FRP) nedir? / What is a Tabletop Role-Playing Game (TTRPG)?
  Masaüstü Rol Yapma oyunları, bir oyun yöneticisi ve oyunculardan oluşan gruplar halinde oynanır. Oyun yöneticisi, oyun başlamadan önce oyunun oynanacağı zar sistemini belirtir, hikayenin geçeceği evrenden bahseder ve oyuncuların arasından seçeceği spesifik özelliklere ve kişiliklere sahip karakterleri anlatır. Oyun sırasında oyun yöneticisi, başroldeki oyuncuların başlarına gelen olayları ve çevreyi oyunculara betimler, yan karakterlere hayat verir ve oyuncuların aldıkları kararları, gerçekleştirdikleri eylemleri dünyaya işler. Bu sırada oyuncular ise oynadıkları karakterlere bürünerek hikâyedeki olaylara tepki verir ve onların kabiliyetleriyle dünyayla etkileşime geçer. Bütün bunların sonucunda, grup hayallerinde beraberce oluşturdukları hikayeye can verir. Yine de bir örnek görmek isterseniz Youtube üzerinden kısa bir aramayla ulaşabileceğiniz türkçe veya ingilizce bir çok oyuna göz atabilirsiniz. Metucon'daki oyunlar da tek oturumluk (one-shot) yani hikayenin 4-6 saat arası bir sürede bittiği oyunlardır. Oyuncuların molalar hariç bu süre boyunca kayıt oldukları oyuna katılım sağlaması beklenmektedir. Daha önce Masaüstü Rol Yapma Oyunu oynamadıysanız da METUCON’da açılacak günübirlik oyunlara katılabilirsiniz. Oyun listesinde görebileceğiniz “Tecrübesiz” oyuncu seviyesindeki oyunların oyun yöneticileri, daha önce hiç masaüstü rol yapma oyunlarına katılmamış oyunculara göre oyunlarını hazırlamakta ve oyuna başlamadan önce gerekli detayları anlatmaktadır. Çekinmeden gelin, gönlünüzce oynayın!
 • Masaüstü Rol Yapma Oyunlarına nasıl kayıt yaptırabilirim?
  1- "odtübkft" instagram sayfasından Oyuncu Kayıtlarının açılacağı tarihi takip edin. 2- Sitemizdeki "Oyuncu Kaydı" bölümünden bilet temin edin ve şifrenizi alın. 2- Oyuna katılmak istediğiniz gündeki oyunlardan 5 tanesini gözünüze kestirin. 3- FRP Oyuncu Kayıt formunda, iletişim bilgilerinizi, biletin içinden çıkan şifreyi ve oyun tercihlerinizi girerek kaydınızı yaptırın. Masaüstü Rol Yapma Oyunları kaydı için kayıt sayfasındaki etkinlik ve kayıt işleyişi hakkındaki metni okumayı unutmayın.
 • Oyun tercihleri nasıl çalışıyor? Neden 5 tercih yapmam gerekli?
  Oyunlara yerleştirilme, katılımıncının başvuruyu yaptığı zamana ve seçtiğiniz oyunların sıralama önceliğine göre yapılmaktadır. Elimizden geldiğince seçtiğiniz oyunlara sizi yerleştirmeye çalışacağız. Ancak başvuru önceliğinden dolayı seçtiğiniz oyunlar dolarsa, son seçeneklerinize, bunlar da tükenirse diğer uygun oyunlara yerleştirilebileceğinizi aklınızda bulundurunuz. Bu sebeple oyuncu başvurularının açıldığı tarihi instagram'dan takip etmenizi ve başvurunuzu olabildiğince erken yapmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Aynı şifre ile iki güne de kayıt yaptırabilir miyim?
  Şifreniz yalnızca seçtiğiniz ‘bir’ güne kaydolmanız içindir. Eğer kayıt yaptırdıktan sonra fikrinizi değiştirirseniz mutlaka bizimle iletişime geçin. Aynı şifreyle birden fazla kayıt yaptırılması durumunda sistemimize en uygun olan şekilde yerleştirilirsiniz.
 • Tüm LARP’lar dolarsa ne yapabilirim?
  LARP biletinizin şifresi ile masaüstü rol yapma oyunlarına kayıt yaptırıp bilet farkının iadesini isteyebilir veya para iadesi isteyebilirsiniz.
 • Aynı şifre ile hem LARP’a hem RPG’lere kayıt yaptırabilir miyim?
  Hayır, şifreniz tek kullanımlıktır. Eğer kayıt yaptırdıktan sonra fikrinizi değiştirirseniz mutlaka bizimle iletişime geçin. Aynı şifreyle birden fazla kayıt yaptırılması durumunda bizim için en uygun olan şekilde yerleştirilirsiniz.
 • RPG kayıtlarını kaçırdım. Geç kayıt alıyor musunuz?
  Etkinlik giriş alanında geç kayıt masamız bulunmaktadır. Sabah 10.00’da etkinlik alanına gelerek geç kayıt masasından oyuncu kontenjanları dolmamış oyunlara (LARP ya da TTRPG) kaydolabilirsiniz. Not: LARP oyuncu kontenjanları sınırlıdır. Bu nedenle erkenden kayıt olmanızı öneririz.
bottom of page