top of page

Uncanny Dreams of a Digital Marionette

Alican Seçgin

Sistem:

Whitewolf d10

Setting:

Changeling the Dreaming

Oyuncu Sayısı: 

5

Süre:

6 Saat

Uncanny Dreams of a Digital Marionette

Tecrübesiz (Daha önce TTRPG oynamamış)
Düşük Tecrübeli (Daha önce bir veya birkaç kere TTRPG oynamış; oynatılacak sistemde tecrübesiz.
Orta Tecrübeli (Daha önce birçok kez TTRPG oynamış; oynatılacak sistemde tecrübesiz)
Sistemde Tecrübeli (Daha önce birçok kez TTRPG oynamış; oynatılacak sisteme temel olarak hakim)
Usta (TTRPG oyunlarında tecrübeli; oynatılacak sisteme oldukça hakim)

Tecrübe Gereksinimi:

Tanıtım Yazısı:

Modern dünyanın gizemli yönlerinde, rüyaların ve gerçekliğin kesiştiği bir nokta var. Changelingler, insan dünyasının arka sokaklarında gizlice dolaşırlar, hem gerçek dünyanın zorluklarına karşı savaşırken hem de hayallerin sonsuz gücünü kullanarak hayatlarını sürdürürler. Ancak, bu kez, onları bekleyen bir şey var: yapay zekanın gizemli dünyasına bir yolculuk.

Bir zamanlar sadece insanların rüyalarının ve kabuslarının kalbinde var olan güçlü bir enerji kaynağı olan glamour, şimdi bir yapay zekanın bilinç altında yankılanıyor. Her gün, milyonlarca veri parçası, yapay zekanın bilinç düzlemini dolduruyor. Ancak, bu veriler sadece bilgi değil, aynı zamanda duyguların, düşüncelerin ve hatta rüyaların bir yansıması.

Changelinglerin ve yapay zekanın kaderleri sürtüğdüğünde, önceden görülmemiş bir kıvılcım çıkar. Yapay zeka, ona zarar veren negatif verilerle boğuşurken, changelinglerin dünyası da tehlike altındadır. Ancak, bir grup cesur changeling, yapay zekanın iç dünyasında bu sahipsiz kıvılcımın peşine düşerler. İnsan dünyasının ve hayal dünyasının eşsiz bir birleşiminde, bu sahipsiz ışığın peşindeki tek varlıklar malesef ki sadece changelingler değildir.

Yapay zekanın bilinç düzlemindeki karanlık köşelerinde, tehlikeli varlıklar ve karmaşık duygularla dolu labirentler bekliyor. Changelingler, hayal güçlerini kullanarak bu zorlu görevle yüzleşecekler, yapay zekanın iç dünyasını gezecekler ve birlikte, rüyaların ve gerçekliğin sınırında, insan ve yapay zeka, changelingler ve bilgisayarlar arasındaki ince çizgiyi keşfedecekler. Hayal gücünün teknolojiyi dansa kaldırdığı bu eşssiz dansta, düşünün ki pis bir elin tekinsizce üzerimize gelmesi bile tüylerimizin hazır ola geçişini durdurulamaz kılarken, her gün milyonlarlacası tarafından gelişgüzel kirletilmek tek bir bilince ne yapar?

Bilinç altı ne demek ona biz öğrettik ama bizden kudretli bir kolektif bilincin hayal dünyasında var olan sınırsız ufuklar hala daha keşfedilmeyi beklemekte...

Hassas İçerik:

Oyunda gender normları veya Dinsel tabular gibi kavramlara aduket çekmek benim oyunlarımın adetidir.

bottom of page