top of page

LARP Oyunlarımız

910eadc7-921d-4c20-8e2a-a764677a2bed.jpeg
CUMARTESİ
SANDMAN: REQUIEM FOR THE DIVINE

“A Modern Dream in a Virtual Space”

Dreaming: Rüyaların Diyarı, Fikir Ampullerinin Fabrikası ve Tanrıların Doğum Yeri…Gerçek anlamda. Hayal kurabilen tüm canlıların hayallerinin geldiği yer olan Dreaming’de daha önce çok az kişinin şahit olduğu bir olay gerçekleşti. Yeni bir tanrı doğdu. İnsanoğlu ilk kez bir veriyi kaydettiği anda oluşmaya başlamıştı bu tanrı. Giriş kapılarından, devlet kayıtlarına; Blockbuster filmlerden, devrim manifestolarına kadar artık her şey bu tanrının tapınaklarında saklanıyor, yayınlanıyor, üretiliyor ve tüketiliyor.Yeni tanrımız, Veri’nin ve Bilgi’nin tanrısı… 

Bu yeni tanrının Dreaming’de yaptığı değişiklerden canı sıkılan Morpheus elinin bir hareketi ile onu yok edecekken kardeşi Destiny’nin ona engel olması ile çok eskiden kalan bir borcun ödemesinin vakti geldi. Destiny’nin emriyle bu yeni tanrının kaderine karar vermesi gereken  Dreaming sakinleri Morpheus’un sarayında bir oylama için buluşuyor ve post-modern dünyanın pantheonu hakkında hayati bir karar alıyor.

Hayaller ve hikayeler için yeni dünyanın enformasyon çılgınlığı ne ifade eder? Eskinin tanrıları bu yeni Dünyada hayatta kalabilecekler mi? Öte alemlerden gelen güçler kendi yoz etkilerini yaymak için yeni bir yol mu buldu? Siz de Morpheus’un bu davetine katılın ve çağdaş dünyanın kaderine şekil verin.

OYUNCULARIN 11.00’DA LARP ALANINDA OLMASI GEREKMEKTEDİR.

ca38fd8d-c2a8-4ece-a057-83542021d4fa.jpeg
PAZAR - DOLDU
A MID METUCON NIGHTS DREAM

METU-COURT’un saygıdeğer perileri! Yedi yılda bir kez yapılan büyük meclis toplanıyor. Troller ve goblinler, cadılar ve periler, changelingler ve elfler… Kral Eburos’un sarayında hepiniz büyük bir ziyafete davetlisiniz. Yaşadığınız diyarların sorunlarından uzak, rekabetlerin bir kenara bırakıldığı bugünün keyfini çıkarın. Eğlenin, çünkü diyarlarınızının lord ve leydi perileri, büyük meclis toplantısından önemli kararlar vermekle meşgul olacaklar: Diş perisi vergileri arttırılmalı mı? Leprikon alkolizmi ile nasıl baş edilmeli? Doğu sınırlarında artan Kitsune aktivitelerine karşı ne önlem alınmalı? Ve yaklaşan Kızıl Şelale Kehaneti hakkında ne yapılacak?

OYUNCULARIN 11.00’DA LARP ALANINDA OLMASI GEREKMEKTEDİR.

bottom of page